Zabiegi komercyjne

Komercyjna rehabilitacja ambulatoryjna – są to zabiegi obejmujące kompleksową fizjoterapię narządu ruchu, szczególnie ze wskazań ortopedycznych – po urazach, przebytych operacjach – a także wskazań neurologicznych, reumatologicznych.
Opieka Ambulatoryjna polega na udzielaniu świadczeń zdrowotnych osobom, które nie wymagają leczenia w warunkach szpitalnych.
Komercyjne zabiegi ambulatoryjne – nie wymagają skierowania lekarskiego.
Na wizytę lekarską można umówić się telefonicznie lub e-mailem -recepcja czynna 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Z wizyty lekarskiej można skorzystania w dni robocze od poniedziałku do piątku – w ustalonych wcześniej terminie.
Baza zabiegowa czynna 8:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku.

I. Specjalistyczne metody usprawniania funkcjonalnego

Cena : 65 zł
Czas trwania: 30 min
Wymagana konsultacja terapeutyczna

METODA MCKENZIE

Stosowana jest w przypadku dolegliwości bólowych kręgosłupa i kończyn. Dolegliwości bólowe kręgosłupa w dzisiejszym świecie stały się licznym problemem. Rwa kulszowa, rwa ramienna, dyskopatia, zwyrodnienie kręgosłupa są schorzeniami, które coraz częściej spotykamy w życiu codziennym. Metoda McKenzie obejmuje część diagnostyczną (precyzyjny wywiad) oraz terapeutyczną. Zasadniczm celem metody jest diagnostyka oraz szczegółowa edukacja pacjenta przez fizjoterapeutę.

METODA CYRIAX

Obejmuje szczegółowy wywiad i badanie funkcjonalne wszystkich struktur w okolicy uszkodzenia. Stanowi kompleks diagnostyczno – terapeutyczny ukierowany na pacjenta z dolegliwościami układu narządu ruchu. Koncepcją Medycyny Ortopedycznej wg Cyriax’a stanowi leczenie wzorca klinicznego. Przez zaproponowany w metodzie wywiad i badanie funkcjonalne uzyskujemy kompletną informacje na temat badanego pacjenta. Dla wszystkich obrazów klinicznych metoda oferuje lokalne, bezpośrednie, sprawne i korzystne ekonomicznie leczenie

ORTOPEDYCZNA TERAPIA MANUALNA KALTENBORNA

Jest metodą bazującą na bezbolesnej poprawie zaburzonej funkcji. Metoda zajmuje się głównie schorzeniami ortopedycznymi, poprawia ruchomość w stawach skupiając się zarówno na aspekcie kostno – stawowo – mięśniowym. Terapia manualna pozwala na leczenie wielu dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych będących następstwem zmian zwyrodnieniowych, pourazowych, dyskopatii, dolegliwości typu migrenowego, cierpnięcia, mrowienia, drętwienia kończyn.

METODA PNF

To metoda kompleksowej kinezyterapii bazująca na trójpłaszczyznowych ruchach fizjologicznych zbliżonych do aktywności dnia codziennego. Jest koncepcją neurofizjologiczną, a podstawowym celem terapii jest praca nad funkcją, którą chory potrzebuje. Metoda ta oparta jest na bezbolesnej pracy, wykorzystując silne odcinki ciała i umiejętności chorego do reedukacji utraconej funkcji, dzięki czemu jest przyjazna dla pacjenta.

METODA MULLIGANA

Jest specjalistyczną metodą diagnostyczno – terapeutyczną łączącą w sobie wiele różnych technik. Metoda polegająca na połączeniu ruchu biernego wykonywanego przez terapeutę i ruchu czynnego wykonywanego przez pacjenta. Metoda ta znajduje zastosowanie zarówno w stawach obwodowych jak i stawach kręgosłupa.

METODA NEURAC

Jest metodą w której wykorzystuje się urządzenie Redcord. Celem nerwowo – mięśniowej aktywacji (Neurac) jest przywrócenie prawidłowych programów motorycznych, które jest możliwe poprzez intensywne pobudzanie układu nerwowego. Jednym z podstawowych elementów wykorzystywanych w metodzie Neurac są ćwiczenia w zamkniętych łańcuchach kinematycznych.

METODA FDM

Jest stosowana przy dolegliwościach bólowych, urazach narządu ruchu, a także w neurologii. Celem każdej interwencji według FDM jest anatomiczna korekta powięzi. Znajduje zastosowanie przy skręceniu, zwichnięciu stawu oraz zerwaniu włókien mięśniowych. Zapewnia szybki powrót do poprzedniej sprawności.

N.A.P. NERWOWO – MIĘŚNIOWA I STAWOWO – SZKIELETOWA

Koncepcja integracji neuro – ortopedycznej w celu ułatwienia ruchu w życiu codziennym. Cały układ nerwowo – szkieletowy zostaje zaangażowany do ćwiczeń podczas aktywności dnia codziennego lub w trakcie wykonywania określonego zadania. N.A.P. może być stosowany w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej i traumatologicznej oraz w prewencji zaburzeń strukturalnych spowodowanych przez złe obciążanie w trakcie wykonywania czynności życia i pracy zawodowej.

TRIGGER POINTS THERAPY I ZINTEGROWANE TECHNIKI NERWOWO – MIĘŚNIOWE (TERAPIA MIĘŚNIOWO – POWIĘZIOWYCH PUNKTÓW SPUSTOWYCH)

To metoda rozluźniania mięśniowo – powięziowych punktów spustowych. Jest to bardzo skuteczna metoda wykorzystywana w pracy z pacjentami cierpiącymi na schorzenia przewlekłe jak również w pracy ze sportowcami po urazach. Metoda ta pozwala na szybkie pozbycie się bólu, zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz zwiększenia zakresu ruchu w stawie. W celu usunięcia punktów spustowych stosuje się manualną kompresję tkanki, technikę naciśnij – rozluźnij, rozluźnianie pozycyjne i techniki energizacji mięśniowej.

KINESIOLOGY TAPPING

Jest nowoczesną metodą w fizjoterapii, która pozwala na osiągnięcie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne plastra. Plastrowanie oddziałuje na system limfatyczny powodując zmniejszenie lub likwidację zastoju oraz obrzęku.

WSPÓŁCZESNE METODY DIAGNOZY I LECZENIA TKANEK MIĘKKICH

To zastosowanie różnych technik na tkankach miękkich w przypadku dolegliwości bólowych u pacjentów z ostrymi stanami jak również u osób chorych przewlekle np. w chorobach reumatycznych. Terapia leczenia tkanek miękkich wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych, normalizację napięcia mięśniowego, poprawa ruchomości kręgosłupa i stawów obwodowych oraz przyczynia się do kształtowania prawidłowych zachowań ruchu. Wykorzystywane są techniki rozluźniania kompleksu mięśniowo – powięziowego oraz zastosowanie metod w leczeniu punktów spustowych.

JOGGA DLA KOBIET W CIĄŻY

To ćwiczenia ruchowe dla kobiet w ciąży, które usprawniają przepływ krwi w naczyniach, przywracają równowagę układu hormonalnego, stabilizują stan emocjonalny oraz uczą prawidłowego sposobu oddychania.


II. Ćwiczenia ręki na urządzeniu GLOREHA*


Urządzenie można stosować w leczeniu pacjentów cierpiących na niedowład lub porażenie kończyn górnych występujących w wyniku urazu, uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego lub rdzenia kręgowego.
Cena: 65 zł
Czas trwania: 45 minut
Wymagana konsultacja terapeutyczna


III. Ćwiczenia ruchowe na urządzeniu bieżnia rehabilitacyjna*


Urządzenie stosuje się do nauki chodu, prawidłowego obciążenia kończyn dolnych z możliwością odciążenia klienta elektrycznym systemem odciążenia oraz umożliwia pomiar symetrii kroku.
Cena: 50 zł
Czas trwania: 45 minut
Wymagana konsultacja terapeutyczna

IV. Masaż*

Oferujemy masaż klasyczny, limfatyczny, relaksacyjny, odchudzający i sportowy. Wykonany przez profesjonalistów masaż pomaga uwolnić się od napięcia i związanym z nim bólem, redukuje stres i zmęczenie po pracy.
Cena: 30zł – 84 zł
Czas trwania: 15 -30 minut
Wymagana konsultacja terapeutyczna

V. Łóżko masujące*


Urządzenie przeznaczone do hydromasażu suchego, które pobudza układ krwionośny i limfatyczny do pracy, likwiduje objawy zastoinowe, przyśpiesza wchłanianie obrzęków, zwiększa elastyczność i wytrzymałość aparatu więzadłowego oraz ruchomość stawów.
Cena: 28 zł
Czas trwania: 15 minut
Wymagana konsultacja terapeutyczna

VI. Sauna IR


Każdy z nas potrzebuje promieni słonecznych, dlatego zapraszamy do skorzystania z sauny IR. Jest to zabieg, który redukuje napięcie mięśniowe powstałe na skutek stresu oraz pomaga odzyskać lepsze samopoczucie
Cena: 28 zł
Czas trwania: 20 minut
Wymagana konsultacja terapeutyczna

VII. Natrysk płaszczowy*


Zabieg wykonywany jest w specjalnym urządzeniu, w którym znajduje się klient. Z dysz bocznych wydobywają się strumienie wody o zróżnicowanym ciśnieniu i temperaturze, uderzając o ciało stojącego wewnątrz klienta.
Cena: 40 zł
Czas trwania: 10 minut
Wymagana konsultacja terapeutyczna

VIII. Zabiegi na bazie surowców naturalnych


Posiadamy bogatą ofertę zabiegową wykorzystującą borowinę i solankę z naturalnych złóż własnych Uzdrowiska Godzałkowice – Zdrój. W dziedzinie balneologii zdobyliśmy wieloletnie doświadczenie i wiedzę potrzebną do leczenia naturalnymi surowcami na najwyższym poziomie.
Oferujemy Państwu kąpiele borowinowe, kąpiele solankowe, kąpiele perełkowo – borowinowe, okłady borowinowe, fasony borowinowe oraz jonoforezę borowinową. Zabiegi wykorzystujące naturalne surowce mają lecznicze działanie pobudzają mechanizmy adaptacyjne, uruchamiają rezerwy czynnościowe organizmu, działają kojąco i przeciwzapalnie, poprawiają sprawność funkcjonowania wielu narządów.
Cena: 16zł – 50 zł
Czas trwania: 10 -20 minut
Wymagana wizyta lekarska.

IX. Zabiegi fizykalne


Oferowane zabiegi wywołują przede wszystkim efekty terapeutyczne: przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Wszystkie zabiegi znajdujące się w cenniku zabiegów komercyjnych dostępne są od poniedziałku do soboty w godzinach pracy Zakładu Rehabilitacji.
Cena: 18zł – 30zł
Czas trwania: wg wskazań lekarza
Wymagana wizyta lekarska

*Wymagane dokumenty: karta prawna i wywiad ogólny


Koszt wizyty specjalistycznej – 100 zł

Skip to content